LBus

LBus to bardzo przydatny program, z którego z chęcią skorzystają miłośnicy komunikacji zainteresowani przebiegiem linii autobusowych i trolejbusowych. Dzięki niemu można poznać historię linii komunikacji miejskiej Lublina począwszy od 1957 roku do stanu obecnego. Trasy poszczególnych linii są naniesione na mapę, co daje możliwość nie tylko przeczytania, ale i zobaczenia, jak wyglądały trasy i gdzie się znajdowały poszczególne pętle, włącznie z już nieistniejącymi. LBus umożliwia zobaczenie i wyobrażenie sobie, jak rozbudowywał się Lublin, a wraz z nim sieć linii.
Istnieje również możliwość naniesienia na mapę sieci trakcyjnej, tras linii sezonowych i nocnych, dzięki czemu można dowiedzieć się, w jakiej części oplatają one Lublin.

ProgramZrzut ekranu programu LBus

  • LBus 2.2.56 - wersja z dnia 16. kwietnia 2010 r. - pobierz (2,7 MB)
  • Dla użytkowników posiadających wcześniejszą wersję - 2.1.53 - została przygotowana aktualizacja - pobierz (0,59 MB)

Niezbędnik

Jeśli program nie chce się uruchomić, ze strony Microsoft pobierz i zainstaluj następujące składniki:

Rozwój aplikacji zależy także od Ciebie!

Jeśli posiadasz stare plany Lublina z lat, które w LBusie nie są jeszcze uwzględnione, to skontaktuj się ze mną przez maila (mikra1985*o2.pl). Z chęcią je opracuję i dodam do pozostałych.

A może masz propozycje zmian w programie - nowe funkcje, lepsza i wygodniejsza obsługa? Zapraszam do komentowania pod tym artykułem.

Znalazłeś błąd w programie, który uniemożliwia normalną pracę? A może trasa jakiejś linii przebiegała inaczej w danym okresie? Wszystkie nieprawidłowości, także te drobniejsze, np. literówki, zgłoś autorowi dodając komentarz do tego artykułu. Możesz też przesłać maila (mikra1985*o2.pl). Jeśli problem dotyczy spraw technicznych, podaj nazwę i wersję systemu operacyjnego, z którego korzystasz.