Strona Lubus to hobbystyczny serwis informacyjny o transporcie miejskim, motoryzacji i technice. Strona istnieje od 20 sierpnia 2009 r. i jest kontynuacją strony Bus2248 oraz serwisu o lubelskich rozkładach jazdy i liniach.

LuBus opiera się na systemie CMS Joomla.

DSC 0724-2

Autor strony:

Jacek Pudło

Jestem osobą o szerokich zainteresowaniach. Szczególnie interesuje mnie technika i motoryzacja. Wychodzę z założenia, że najlepiej zajmować się tym, co się lubi. Wtedy człowiek czuje spełnienie i jest szczęśliwy.

Promuję zainteresowanie techniką, a do tego lubię opowiadać o motoryzacji i transporcie. Stąd strona Lubus jest serwisem informacyjnym, gdzie dzielę się swoimi zainteresowaniami.

Urodziłem się w 1988 roku w Lublinie. Za młodych lat interesowały mnie: technika, elektryczność, rysowanie i motoryzacja. W 2001 roku zacząłem dojeżdżać do gimnazjum komunikacją miejską. Koledzy z klasy interesowali się ciężarówkami i autobusami, więc i ja rozszerzyłem zainteresowania o tą tematykę. 15 czerwca 2002 r. utworzyłem własną stronę internetową z rysunkami autobusów, a później zacząłem dodawać zdjęcia na fotogalerię transportową TWB (obecnie phototrans.eu).

Najbardziej interesowała mnie budowa autobusów i trolejbusów - silniki, podwozia i mosty napędowe.

Aby połączyć zainteresowania z nauką, poszedłem na studia na Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej, gdzie zostałem magistrem inżynierem. Idąc tym tropem łączę też pracę z zainteresowaniami. Pracowałem już w autobusowej firmie transportowej - PKS Polonus w Warszawie, a także w firmie Bosch w dziale części samochodowych. Obecnie pracuję w Inter Cars.

W 2011 r. wydana została napisana przeze mnie książka pt. "Trolejbusy w Polsce".

Obecnie moje artykuły o technice szynowej są publikowane na portalach infotram.pl, inforail.pl, a artykuły o transporcie publicznym - na stronie transport-publiczny.pl.

Zobacz listę publikacji Jacka Pudło

Kontakt ze mną jest możliwy poprzez Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Udzielam się również na serwisie Phototrans.eu

Polecam stronę z moimi zdjęciami na facebooku: Jacek Pudło Photography

Warta uwagi strona ze zdjęciami starych samochodów: Weterani Szos - zdjęcia: Mateusz Buczek i Jacek Pudło

Transport miejski - co w tym ciekawego?

Miasta znacznie rozrosły się po rewolucji przemysłowej w XIX wieku. Odległości przebywane przez ich mieszkańców znacznie wzrosły. Podróże ułatwiły najpierw tramwaje, a następnie samochody i autobusy. Transport miejski z regularnymi, numerowanymi liniami autobusowymi stał się w XX wieku elementem codzienności. Każdy mieszkaniec miasta korzysta z linii autobusowej przebiegającej pod domem. Jej numer staje się dla niej elementem codzienności, a z czasem nabiera wartości sentymentalnej. Dla nielicznych system transportowy staje się hobby i poznają oni wszystkie trasy, a także konstrukcję rozkładów jazdy. Dla innych interesująca jest podróż autobusem, który jest maszyną z duszą. Każda konstrukcja ma swoją charakterystykę i może stanowić ciekawy przykład rozwiązań technicznych w ciężkiej motoryzacji. Transport miejski to krwiobieg miasta, dlatego warto, by zarządzali nim ludzie z dużą wiedzą, zaangażowani w swoją pracę.

 

parajumpers montreal parajumpers femme parajumpers homme moncler montreal timberland femme timberland canada canada goose sale ugg montreal moncler manteau canada goose femme ugg montréal timberland montreal moncler canada canada goose montreal ugg canada
canada goose pris belstaff jakke parajumper jakke uggs sko uggs votter peuterey jakke dame uggs vintersko woolrich parka timberland sko belstaff oslo belstaff jacket canada goose expedition parka dame moncler jacket canada goose expedition parka barbour jakke dame woolrich arctic parka barbour norge canada goose jakke pris timberland boots timberland norge