Autor strony: Jacek Pudło

Interesuję się techniką, motoryzacją, transportem, fotografią i historią Lublina. 

W 2011 r. wydana została napisana przeze mnie książka pt. "Trolejbusy w Polsce".

Przygotowuję książkę o historii lubelskiej komunikacji miejskiej. Osoby posiadające materiały z historii, zdjecia lub chcące się podzielić wspomnieniami zapraszam do kontaktu.

Kontakt ze mną jest możliwy poprzez Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udzielam się również na serwisie Phototrans.eu

Strona z fotografiami na facebooku: Jacek Pudło - fotografie

Fanpage Lubus na facebooku - Lubus

Interesujący transport miejski

Miasta znacznie rozrosły się po rewolucji przemysłowej w XIX wieku. Odległości przebywane przez ich mieszkańców znacznie wzrosły. Podróże ułatwiły najpierw tramwaje, a następnie samochody i autobusy. Transport miejski z regularnymi, numerowanymi liniami autobusowymi stał się w XX wieku elementem codzienności. Praktycznie każdy mieszkaniec miasta korzysta z linii autobusowej przebiegającej pod domem. Dla nielicznych system transportowy staje się hobby i poznają oni dogłębnie rozkłady jazdy. Dla innych interesująca jest budowa autobusów. Każda konstrukcja ma swoją charakterystykę i może stanowić ciekawy przykład rozwiązań technicznych. Transport miejski to krwiobieg miasta, dlatego warto, by zajmowali się nim ludzie z dużą wiedzą, zaangażowani w swoją pracę.